Alsir Profesional – Iti tinem centrala pe ON!
Odata cu ridicarea monopolului CET-urilor, tot mai multi intreprinzatori particulari au venit cu solutiile centralelor termice de apartament, electrice sau legate la reteaua de gaz. Si bine au facut, caci sistemul vechi pierdea mai multi bani si tot atata caldura, golindu-ne buzunarele fara a ne umple locuintele de caldura tot timpul. Procentul celor care mai sunt racordati la CET-uri a scazut in ultimii ani la sub 28%, astfel ca blocurile de peste tot din tara au inceput sa-si arate “tunurile”. Cele bune, nu cele pe care ni le trageau providerii de energie termica. Si n-o spunem noi, o spun statisticile. Investitia nu a fost mica, dar a meritat toti banii, cu o astfel d ecentrala platesti doar ce si cat consumi, posesorii reusind sa amortizeze investitia fara a mai baga banii in buzuarele furnizorilor pagubosi.